photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10


Szkolenie dotyczące stosowania nowych środków zamgławiających w RZD Żelazna

piątek 17.07.2020

W ostatnią środę, 15 lipca od godziny 10:00 na terenie Zakładu odbywało się szkolenie, zorganizowane przez naszego wieloletniego partnera biznesowego, firmę Frito-Lay Polska, skierowane przede wszystkim do plantatorów ziemniaków przemysłowych, którzy swoje płody rolne magazynują w przechowalniach.

Głównym temat były bowiem różnego rodzaju spostrzeżenia i wskazówki dotyczące stosowania wchodzących na rynek środków ochrony roślin z grupy regulatorów wzrostu, których głównym zadaniem jest zapobieganie kiełkowaniu bulw przechowywanych ziemniaków, oraz przedstawienie urządzeń, służących do aplikacji.

Najpierw Pan Dyrektor RZD Żelazna przywitał wszystkich przybyłych na to spotkanie, powiedział kilka słów wstępu, przedstawiając profil naszej jednostki, po czym oddał głos przedstawicielom producentów środków zamgławiających.

Następnie wszyscy zgromadzeni mogli przyswoić liczne informacje, dotyczące aplikacji i stosowania najnowszych produktów, oraz zapoznać się z szeroką bazą danych, zebranych w ostatnim okresie przechowalniczym, kiedy to poszczególne produkty były doświadczalnie po raz pierwszy stosowane u poszczególnych dostawców. Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się z wynikami stosowania nowych produktów, posłuchać informacji o zaistniałych w czasie przechowywania problemach, wnioskach wyciągniętych na ich bazie oraz dowiedzieć się więcej na temat działań, mających na celu poprawienie jakości przechowywanych ziemniaków.

Na koniec producenci urządzeń, służących do aplikacji rynkowych nowości mieli okazje przybliżyć słuchaczom swój projekt, zapoznać ich z nim i wyjaśnić, jak z niego korzystać, aby stosowanie nowych środków było jak najbardziej efektywne.


©

Zaloguj się