photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10

Zaproszenie wraz z programem XVII edycji Dnia Ziemniaka w Żelaznej

czwartek 6.06.2019

Już za niespełna miesiąc odbędzie się kolejny „Dzień Ziemniaka”, organizowany w SGGW RZD Żelazna. Przed momentem poznaliśmy szczegóły tego wyjątkowego dla nas wydarzenia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z jego agendą.

Zaproszenie


ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA XVII DZIEŃ ZIEMNIAKA W SGGW RZD ŻELAZNA

piątek 17.05.2019

XVII_DzienZiemniaka_2019

To już siedemnaście lat, odkąd Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Rolniczy Zakład Doświadczalny im. prof. Adama Skoczylasa w Żelaznej organizuje Ogólnopolskie Dni Ziemniaka, przyciągające setki  gości i obserwatorów.

Razem z firmą Bayer zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym razem już 5 lipca (piątek). Czego należy się spodziewać? Jak co roku, nasza oferta będzie bardzo bogata.

Nie zabraknie bardzo ciekawych wykładów, prowadzonych przez najwyżej rangi specjalistów, firm produkujących materiał sadzeniakowy, dystrybuujących środki ochrony roślin i nawozy, czy producentów maszyn rolniczych. Wszyscy odwiedzający będą mieli także okazję przyjrzeć się z bliska używanemu w Zakładzie sprzętowi, oraz zapoznać się z technologią nowoczesnych upraw.

Wierzymy, że czas spędzony tego dnia w naszym Zakładzie będzie dla Państwa bardzo owocny, dzięki czemu z uśmiechem na ustach będziecie chcieli wracać do nas w następnych latach. Wszelkie szczegóły dotyczące tego wyjątkowego dnia pojawią się wkrótce.

Serdecznie zapraszamy!


To już siedemdziesiąt lat!

wtorek 14.04.2015

13 kwietnia 1945r. Właśnie wtedy decyzją Wojewódzkiego Urzędu Ziemskiego w Łodzi ziemie majątku rodu Mazarakich, znajdujące się w miejscowości Żelazna zostały przekazane pod władanie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, w której rękach pozostają do dziś. Był to pierwszy krok w kierunku utworzenia jednostki, znanej pod szyldem Rolniczego Zakładu Doświadczalnego. Ilość zmian, jaka miała miejsce na przestrzeni tych wszystkich lat jest niemożliwa do wymienienia. Zmieniał się świat, zmieniali się ludzie, ale jedno pozostaje ciągle takie samo. To unikatowość i absolutnie wyjątkowy charakter jednostki, która w branży dla wielu pozostaje wzorem do naśladowania. A przez swe działania także powodem do dumy dla wszystkich związanych z SGGW i z polskim rolnictwem. Mamy nadzieje, że tak pozostanie co najmniej przez następne siedemdziesiąt lat.


Uroczystości poświęcone pamięci Marii Rodziewiczówny

środa 3.12.2014

W dniach 7-8 listopada br. na terenie Żelaznej oraz w samym zakładzie odbyły się uroczystości upamiętniające Marię Rodziewiczównę, wybitną polską pisarkę. Z tej okazji zapraszamy Państwa do obejrzenia zamieszczonego niżej filmu.

źródło fotografii: wikipedia.org


Ogólnopolskie Dni Marchwi

wtorek 14.09.2010

Ogólnopolskie Dni Ziemniaka

15. 10. 2010 –

XII OGÓLNOPOLSKI

DZIEŃ MARCHWI


SGGW WARSZAWA ;  INSTYTUT WARZYWNICTWA W SKIERNIEWICACH ;  ŁODR BRATOSZEWICE

W  programie XII Ogólnopolskiego Dnia Marchwi m. in.:

  • prezentacja 78 odmian marchwi , 11 firm nasiennych
  • nowe propozycje ochrony przed chwastami i chorobami
  • prezentacja firm branżowych
  • wystawa maszyn rolniczych
  • pokaz pracy maszyn rolniczych stosowanych w produkcji marchwi
  • spotkanie z przedstawicielami nauki i praktyki (m.in. pracownicy naukowi Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i Instytut warzywnictwa w Skierniewicach)

Pobierz:

XII Ogólnopolski Dzień Marchwi

Zaproszenie


©

Zaloguj się