photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10

Szkolenie dotyczące stosowania nowych środków zamgławiających w RZD Żelazna

piątek 17.07.2020

W ostatnią środę, 15 lipca od godziny 10:00 na terenie Zakładu odbywało się szkolenie, zorganizowane przez naszego wieloletniego partnera biznesowego, firmę Frito-Lay Polska, skierowane przede wszystkim do plantatorów ziemniaków przemysłowych, którzy swoje płody rolne magazynują w przechowalniach.

Głównym temat były bowiem różnego rodzaju spostrzeżenia i wskazówki dotyczące stosowania wchodzących na rynek środków ochrony roślin z grupy regulatorów wzrostu, których głównym zadaniem jest zapobieganie kiełkowaniu bulw przechowywanych ziemniaków, oraz przedstawienie urządzeń, służących do aplikacji.

Najpierw Pan Dyrektor RZD Żelazna przywitał wszystkich przybyłych na to spotkanie, powiedział kilka słów wstępu, przedstawiając profil naszej jednostki, po czym oddał głos przedstawicielom producentów środków zamgławiających.

Następnie wszyscy zgromadzeni mogli przyswoić liczne informacje, dotyczące aplikacji i stosowania najnowszych produktów, oraz zapoznać się z szeroką bazą danych, zebranych w ostatnim okresie przechowalniczym, kiedy to poszczególne produkty były doświadczalnie po raz pierwszy stosowane u poszczególnych dostawców. Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się z wynikami stosowania nowych produktów, posłuchać informacji o zaistniałych w czasie przechowywania problemach, wnioskach wyciągniętych na ich bazie oraz dowiedzieć się więcej na temat działań, mających na celu poprawienie jakości przechowywanych ziemniaków.

Na koniec producenci urządzeń, służących do aplikacji rynkowych nowości mieli okazje przybliżyć słuchaczom swój projekt, zapoznać ich z nim i wyjaśnić, jak z niego korzystać, aby stosowanie nowych środków było jak najbardziej efektywne.


SGGW RZD Żelazna na konferencji rolniczej w Brwinowie

środa 13.11.2019

Dyrektor_Wołoszyn

6 i 7 października miała miejsce konferencja pt. „Gospodarstwa demonstracyjne efektywnym instrumentem wymiany wiedzy i innowacji w rolnictwie”, zorganizowana przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele MRiRW, ARiMR, instytutów naukowych, uczelni rolniczych, doradztwa jak również sami rolnicy. Nie zabrakło na niej oczywiście także Dyrektora Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Żelaznej, Pana mgr inż. Pawła Wołoszyna, który przedstawił swoje spostrzeżenia w wyżej wymienionym temacie.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, w której znajdziecie Państwo również materiały udostępnione przez wykładowców.

Źródło: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie


Video: XVII Dzień Ziemniaka w obiekty SGGW TV

piątek 2.08.2019

Jak wiemy, 5 lipca odbyła się kolejna edycja organizowanego od prawie dwudziestu lat „Dnia Ziemniaka” w Żelaznej. Jak co roku mogliśmy oglądać w tym czasie interesujące wystawy wielu firm z branży rolniczej, które przykuwały uwagę przybyłych gości. Poniżej zamieszczamy nagranie video, przygotowane przez telewizję Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, do obejrzenia którego serdecznie Państwa zachęcamy!


Zaproszenie wraz z programem XVII edycji Dnia Ziemniaka w Żelaznej

czwartek 6.06.2019

Już za niespełna miesiąc odbędzie się kolejny „Dzień Ziemniaka”, organizowany w SGGW RZD Żelazna. Przed momentem poznaliśmy szczegóły tego wyjątkowego dla nas wydarzenia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z jego agendą.

Zaproszenie


To już siedemdziesiąt lat!

wtorek 14.04.2015

13 kwietnia 1945r. Właśnie wtedy decyzją Wojewódzkiego Urzędu Ziemskiego w Łodzi ziemie majątku rodu Mazarakich, znajdujące się w miejscowości Żelazna zostały przekazane pod władanie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, w której rękach pozostają do dziś. Był to pierwszy krok w kierunku utworzenia jednostki, znanej pod szyldem Rolniczego Zakładu Doświadczalnego. Ilość zmian, jaka miała miejsce na przestrzeni tych wszystkich lat jest niemożliwa do wymienienia. Zmieniał się świat, zmieniali się ludzie, ale jedno pozostaje ciągle takie samo. To unikatowość i absolutnie wyjątkowy charakter jednostki, która w branży dla wielu pozostaje wzorem do naśladowania. A przez swe działania także powodem do dumy dla wszystkich związanych z SGGW i z polskim rolnictwem. Mamy nadzieje, że tak pozostanie co najmniej przez następne siedemdziesiąt lat.


Uroczystości poświęcone pamięci Marii Rodziewiczówny

środa 3.12.2014

W dniach 7-8 listopada br. na terenie Żelaznej oraz w samym zakładzie odbyły się uroczystości upamiętniające Marię Rodziewiczównę, wybitną polską pisarkę. Z tej okazji zapraszamy Państwa do obejrzenia zamieszczonego niżej filmu.

źródło fotografii: wikipedia.org


©

Zaloguj się