photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10

„Ziemniaczana Żelazna”, czyli interesujący wywiad z okazji najbliższego Dnia Ziemniaka!

wtorek 3.07.2018

XVI_DzienZiemniaka_2018_Zproszenie

Już za niespełna dwa tygodnie w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym SGGW w Żelaznej odbędzie się XVI edycja Ogólnopolskiego Dnia Ziemniaka. Jak co roku na odwiedzających czeka masę atrakcji oraz możliwości dyskusji z największymi specjalistami branży rolniczej. Z tej okazji Dyrektor Zakładu, Pan mgr inż. Edward Pawlik udzielił ciekawego, rzetelnego i bardzo wartościowego wywiadu. Co sądzi o tegorocznych warunkach pogodowych i ich wpływie na prace polowe? Jak powinna wyglądać ochrona plantacji? Jakiego sprzętu używa SGGW RZD Żelazna do uprawy ziemniaków? Odpowiedzi na te i inne pytanie znajdziecie Państwo w następujących miejscach: http://www.ogrodinfo.pl/warzywa-polowe/ziemniaczana-zelazna oraz https://www.warzywa.pl/ziemniaczana-zelazna/.

Zapraszamy do lektury!


ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA XVI DZIEŃ ZIEMNIAKA W SGGW RZD ŻELAZNA!

czwartek 21.06.2018

To już szesnaście lat, odkąd Rolniczy Zakład Doświadczalny SGGW w Żelaznej, we współpracy z największymi firmami branży rolniczej, organizuje Ogólnopolskie Dni Ziemniaka, przyciągające setki obserwatorów. W tym roku wszystkich zainteresowanych zapraszamy już 13 lipca (piątek) od godziny 10,30. Czego należy się spodziewać? Jak co roku, bardzo ciekawe wykłady specjalistów, bogata oferta  – firm produkujących materiał sadzeniakowy, firm  dystrybuujących środki do ochrony ziemniaków, producentów maszyn. Wierzymy, że czas spędzony tego dnia w naszym zakładzie będzie dla Państwa bardzo owocny i będziecie chcieli wracać do nas w następnych latach.

XVI_DzienZiemniaka_2018_Zproszenie


JUBILEUSZOWY XV DZIEŃ ZIEMNIAKA W SGGW RZD ŻELAZNA

czwartek 22.06.2017

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Rolniczy Zakład Doświadczalny im prof. Adama Skoczylasa w Żelaznej oraz Bayer CropScience mają zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na obchody jubileuszowej, XV już edycji ogólnopolskiego „Dnia Ziemniaka”, który odbędzie się 7 lipca 2017r., tradycyjnie w miejscowości Żelazna, nieopodal Skierniewic. Głównymi atrakcjami będą wciągające i bardzo wartościowe wykłady, prowadzone przez najwyższej klasy doświadczonych specjalistów, zarówno z kraju jak i zza granicy, oraz prezentacje największych i najbardziej znanych na naszym rynku firm nasiennych, chemicznych, nawozowych oraz dystrybutorów i producentów sprzętu rolniczego. Nie mamy wątpliwości, iż czas spędzony tego dnia w naszym Zakładzie będzie dla Państwa bardzo owocny i pozwoli na osiąganie jeszcze większych sukcesów w branży rolniczej. Dokładny harmonogram zbliżającego się święta znajdziecie Państwo poniżej.

Serdecznie zapraszamy!

Bayer_XV_DzienZiemniaka 7_7_2017_ZaproszenieWWW


XIV DZIEŃ ZIEMNIAKA

piątek 17.06.2016

ريجيم-البطاطس-11-300x265

W tym roku już po raz czternasty spotkamy się na organizowanych na terenie Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Żelaznej, znanych w całym kraju Dniach Ziemniaka. Tym razem w sobotę, 9 lipca 2016r. od godziny 11-stej będziemy mieli zaszczyt gościć ludzi z całej branży, w tym oczywiście pozostałych producentów tego życiodajnego produktu. Serdecznie zapraszamy wszystkich producentów i zainteresowanych uprawą tej rośliny na spotkanie, w trakcie którego słuchacze będą mieli okazje dowiedzieć się wielu interesujących ciekawostek od najlepszych specjalistów. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo tutaj.

Dyrektor RZD Żelazna

Edward Pawlik


XIII DZIEŃ ZIEMNIAKA

poniedziałek 22.06.2015

DZ2015

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Rolniczy Zakład Doświadczalny im prof. Adama Skoczylasa oraz Bayer CropScience mają zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszej firmy w dniu 3 lipca br. z okazji XIII edycji ogólnopolskich Dni Ziemniaka, które odbędą się w Żelaznej, k. Skierniewic. Jako główną atrakcje oferujemy pełne wartościowe informacji wykłady, prowadzone przez najwyższej klasy, doświadczonych specjalistów oraz wystawy firm nasiennych, chemicznych, nawozowych oraz dystrybutorów i producentów sprzętu rolniczego. Gwarantujemy, że nie będą Państwo żałowali czasu spędzonego na terenie naszego Zakładu. Zapraszamy serdecznie i czekamy z niecierpliwością na Państwa przybycie.


To już siedemdziesiąt lat!

wtorek 14.04.2015

13 kwietnia 1945r. Właśnie wtedy decyzją Wojewódzkiego Urzędu Ziemskiego w Łodzi ziemie majątku rodu Mazarakich, znajdujące się w miejscowości Żelazna zostały przekazane pod władanie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, w której rękach pozostają do dziś. Był to pierwszy krok w kierunku utworzenia jednostki, znanej pod szyldem Rolniczego Zakładu Doświadczalnego. Ilość zmian, jaka miała miejsce na przestrzeni tych wszystkich lat jest niemożliwa do wymienienia. Zmieniał się świat, zmieniali się ludzie, ale jedno pozostaje ciągle takie samo. To unikatowość i absolutnie wyjątkowy charakter jednostki, która w branży dla wielu pozostaje wzorem do naśladowania. A przez swe działania także powodem do dumy dla wszystkich związanych z SGGW i z polskim rolnictwem. Mamy nadzieje, że tak pozostanie co najmniej przez następne siedemdziesiąt lat.


Uroczystości poświęcone pamięci Marii Rodziewiczówny

środa 3.12.2014

W dniach 7-8 listopada br. na terenie Żelaznej oraz w samym zakładzie odbyły się uroczystości upamiętniające Marię Rodziewiczównę, wybitną polską pisarkę. Z tej okazji zapraszamy Państwa do obejrzenia zamieszczonego niżej filmu.

źródło fotografii: wikipedia.org


XII Dni Ziemniaka

wtorek 15.07.2014

SGGW w Warszawie Rolniczy Zakaład Doświadczalny w Żelaznej wraz z firmą Bayer CropSciences pragnie zaprosić na dwunastą edycję „Dnia Ziemniaka”, która odbędzie się 17 lipca 2014 r. na terenie zakładu w Żelaznej k/Skierniewic od godziny 14:00.


Harmonogram spotkania obejmuje między innymi wizytę na polach produkcyjnych i pokaz polowy związany z ochroną plantacji ziemniaka. Odbędą się także  spotkania z kluczowymi producentami ziemniaków z terenu centralnej Polski, przedstawicielami przemysłu oraz naukowcami zajmującymi się tematyką uprawy ziemniaków.
Udział w spotkaniu wezmą eksperci między innymi Zakładu Nasiennictwa i Ochrony Ziemniaka IHAR – PIB w Boninie: dr inż. Sławomir Wróbel i dr inż. Tomasz Erlichowski .


Program spotkania – 17 lipiec 2014, RZD Żelazna (zaproszenie)
do 14:00 – Przyjazd gości
14:00 – 15:00 Powitania
15:15 – 17:00 Omówienie prezentowanych technologii uprawy i ochrony ziemniaka na poletkach doświadczalnych
17:00 – Oficjalne powitanie gości przez JM Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie prof. dr. hab. Alojzego Szymańskiego i Dyrektora Sprzedaży Bayer CropScience Kazimierza Bonę.


XI DNI ZIEMNIAKA

czwartek 20.06.2013

http://static.ilewazy.pl/wp-content/uploads/ziemniak-100g.jpg

SGGW w Warszawie Rolniczy Zakład Doświadczalny w Żelaznej wraz z firmą Syngenta Polska pragnie zaprosić firmy ze sfery zaopatrzenia rolnictwa (dystrybutorów środków ochrony roślin firmy Syngenta, dostawców nawozów czy sprzedawców maszyn rolniczych) na jedenastą edycję „Dnia Ziemniaka”, która odbędzie się 12 lipca 2013r. na terenie zakładu w Żelaznej k/Skierniewic w godzinach 12:00-18:00.

Nasz program obejmuje m.in:

  • panel dyskusyjny na temat rynku ziemniaka
  • wizytę na polach produkcyjnych oraz porady ekspertów
  • wystawę firm oferujących środki oraz maszyny do produkcji ziemniaka
  • kolację plenerową

Poza tym oferujemy także:

  • spotkanie z kluczowymi producentami ziemniaka z terenu centralnej Polski, przedstawicielami przemysłu oraz naukowcami zajmującymi się tematyką uprawy ziemniaka
  • zaproszenia dystrybuowane pośród kluczowych partnerów
  • spotkanie z przedstawicielami prasy rolniczej
  • możliwość ustawienia namiotu

Wszystkie firmy zainteresowane uczestnictwem prosimy o kontakt


Wszystkiego Najlepszego!

czwartek 28.03.2013

http://wielkanoc.blog.onet.pl/wp-content/blogs.dir/723548/files/blog_lz_4706014_7302348_tr_kurczak.gif

Dyrekcja i pracownicy Rolniczego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Żelaznej przesyłają najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych, spokojnych i wesołych świąt Wielkiej Nocy. Aby każda chwila była przepełniona miłością i spędzona w rodzinnym gronie. Wszystkiego Najlepszego!


Następna strona »

©

Zaloguj się