photo1 photo2 photo3 photo4 photo5 photo6 photo7 photo8 photo9 photo10

SGGW RZD Żelazna na konferencji rolniczej w Brwinowie

środa 13.11.2019

Dyrektor_Wołoszyn

6 i 7 października miała miejsce konferencja pt. „Gospodarstwa demonstracyjne efektywnym instrumentem wymiany wiedzy i innowacji w rolnictwie”, zorganizowana przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele MRiRW, ARiMR, instytutów naukowych, uczelni rolniczych, doradztwa jak również sami rolnicy. Nie zabrakło na niej oczywiście także Dyrektora Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Żelaznej, Pana mgr inż. Pawła Wołoszyna, który przedstawił swoje spostrzeżenia w wyżej wymienionym temacie.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją, w której znajdziecie Państwo również materiały udostępnione przez wykładowców.

Źródło: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie


Video: XVII Dzień Ziemniaka w obiekty SGGW TV

piątek 2.08.2019

Jak wiemy, 5 lipca odbyła się kolejna edycja organizowanego od prawie dwudziestu lat „Dnia Ziemniaka” w Żelaznej. Jak co roku mogliśmy oglądać w tym czasie interesujące wystawy wielu firm z branży rolniczej, które przykuwały uwagę przybyłych gości. Poniżej zamieszczamy nagranie video, przygotowane przez telewizję Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, do obejrzenia którego serdecznie Państwa zachęcamy!


Zaproszenie wraz z programem XVII edycji Dnia Ziemniaka w Żelaznej

czwartek 6.06.2019

Już za niespełna miesiąc odbędzie się kolejny „Dzień Ziemniaka”, organizowany w SGGW RZD Żelazna. Przed momentem poznaliśmy szczegóły tego wyjątkowego dla nas wydarzenia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z jego agendą.

Zaproszenie


To już siedemdziesiąt lat!

wtorek 14.04.2015

13 kwietnia 1945r. Właśnie wtedy decyzją Wojewódzkiego Urzędu Ziemskiego w Łodzi ziemie majątku rodu Mazarakich, znajdujące się w miejscowości Żelazna zostały przekazane pod władanie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, w której rękach pozostają do dziś. Był to pierwszy krok w kierunku utworzenia jednostki, znanej pod szyldem Rolniczego Zakładu Doświadczalnego. Ilość zmian, jaka miała miejsce na przestrzeni tych wszystkich lat jest niemożliwa do wymienienia. Zmieniał się świat, zmieniali się ludzie, ale jedno pozostaje ciągle takie samo. To unikatowość i absolutnie wyjątkowy charakter jednostki, która w branży dla wielu pozostaje wzorem do naśladowania. A przez swe działania także powodem do dumy dla wszystkich związanych z SGGW i z polskim rolnictwem. Mamy nadzieje, że tak pozostanie co najmniej przez następne siedemdziesiąt lat.


Uroczystości poświęcone pamięci Marii Rodziewiczówny

środa 3.12.2014

W dniach 7-8 listopada br. na terenie Żelaznej oraz w samym zakładzie odbyły się uroczystości upamiętniające Marię Rodziewiczównę, wybitną polską pisarkę. Z tej okazji zapraszamy Państwa do obejrzenia zamieszczonego niżej filmu.

źródło fotografii: wikipedia.org


©

Zaloguj się